Czesto zadawane pytania, pomoc (FAQ).

 1. Jak długo trwa realizacja projektu?Projekt jest realizowany do momentu pełnej akceptacji wizualizacji przez klienta. Brak limitu poprawek. Interesuje nas tylko pełne zadowolenie klienta.
 2. Jak dokonać pomiaru pomieszczenia?W mierzonym pomieszczeniu należy zaznaczyć wszystkie potrzebne odległości.

  Przykładowo:

  • szerokość ścian,
  • wysokość pomieszczenia,
  • wysokość pod parapet
  • odległość od prawej i lewej strony okna,
  • odległość od prawej i lewej strony drzwi,
  • wymiary wnęki czy niszy,
  • wymiary ułożonych płytek (Jeżeli płytki nie są jeszcze ułożone watro zaczekać z ich układaniem do ostatecznego projektu),
  • gdzie i w jakich odległościach znajduje się odprowadzenie do komina (Jeżeli takiej możliwości nie ma proszę zaznaczyć to podczas wypełniania ankiety),
  • wymiary instalacji sanitarnych (zasilanie wodą, zasilanie gazem, odpływ itp.).

  Podczas pomiaru należało by również sprawdzić czy ułożenie ścian jest pod kontem prostym, ewentualnie zaznaczyć o ile kąty są zwarte czy rozwarte. Jeżeli mają państwo możliwość wykonania zdjęć pomieszczenia było by to bardzo pomocne. Jest również możliwość przesłania planów budowlanych z wymiarami pomieszczenia, jeżeli takich planów nie ma prosimy o odręczne narysowanie pomieszczenia, zeskanowanie czy zrobienie zdjęcia i wysłanie ich do nas. Warto zapamiętać, że im pomiar jest dokładniejszy tym projekt mebli będzie dokładniejszy, a wiąże się z tym dokładniejsze dopasowanie mebli do projektowanego pomieszczenia.

 3. Jakie fronty do mebli kuchennych są najlepsze?Nie można stwierdzić jakie fronty są najlepsze. Fronty meblowe dopasowuje się zazwyczaj do kieszeni klienta. Fronty mają swoje wady i zalety dlatego nie da się ich określić. Fronty foliowane są wykonywane pod wpływem temperatury, folia naklejona na MDF może się odklejać. Fronty fornirowane są dość delikatne na uszkodzenia. Fronty lakierowane mają sporo plusów, niestety nie można na nich uzyskać usłojenia drewna. Akryl to front podobny z wykonania do płyty wiórowej, ale są sporo mocniejsze. Ciekawą i prawdopodobnie najlepszą propozycją jest lite drewno, które można wybarwić pod odpowiedni kolor, regenerować. Jednak fronty drewniane nie mogą być stosowane w pomieszczeniach o dużej wilgoci. Drewno i lakier to naszym zdaniem najciekawsza, najmocniejsza i efektowna propozycja.
 4. Inne pytanie